BasınHaberlerSektörelİlkem Turizm; portföyüne 4 okul daha ekledi.

30 Temmuz 2011by Buket Akın

1996 yılında “İlkeli taşımacılığın yeni adı” sloganı ile kurulan İlkem Turizm 2008- 2011 yılları arasında yüzde 41 büyürken, 2012 eğitim sezonuna portföyüne eklediği 4 yeni ile okul ile merhaba diyecek. 

İlkem Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bayraktaroğlu, bu yıl 4 yeni okul ile kapasitelerinin artacağını dolayısıyla filoları daha da büyüteceklerini söyledi.

2008-2011 yılları arasında yaklaşık yüzde 41’lik bir büyüme gösteren İlkem Turizm’in İstanbul’da günlük yaklaşık 500 araç ile 10 bin öğrenciye hizmet verdiğini vurgulayan Bayraktaroğlu Ataşehir bölgesinde 2, Avcılar da 1, Bahçeşehir 1 olmak üzere 4 adet daha yeni eğitim kurumuna hizmet vereceklerini ifade etti.

Bayraktaroğlu, sadece İstanbul’da değil “İLKEM TÜRKİYE” markası ile Türkiye’nin bir çok şehrinde öğrenci taşıma işi yaptıklarını hatırlatarak Ankara, Bursa, Manisa, Denizli, Kocaeli, Aydın, Antalya gibi birçok ilde de öğrenci taşıma hizmeti verdiklerini sözlerine ekledi.

Bayraktaroğlu; “Şehir dışında şu an 200 civarı bir araç sayısına ulaştık. Önümüzdeki yıl şehir dışındaki okul sayımız 20’ye ulaşacak. Sadece şehir dışında ki operasyonlarda yaklaşık 500 araç ile 8 bin öğrenciyi güvenle evleri ve okulları arasında güvenle taşımanın mutluluğunu yaşayacağız.” dedi.

 

Filo Renault ve Mercedes ile büyüyor

 

 

2011 -2012 taşıma sezonunda yaklaşık 2 bin 500 öğrenci ile bir kapasite artışı yaşayacaklarını belirten Bayraktaroğlu bu artışa cevap verebilmek için filoyu büyütme kararı aldıklarını ve bu zamana kadar sorunsuz kullandıkları ve kalitesine çok güvendikleri, Mercedes Sprinter ve Renault Master markaları ile yola devam edeceklerinin altını çizdi. Bayraktaroğlu şirket özmalı ve İlkem Turizm çalışacak ekip için 140 adet Renault Master 50 adet Mercedes Sprinter alımı yapacaklarını kaydetti. Ali Bayraktaroğlu, Renault markasını tercih etmelerinde araçların ekonomik olması ve çok az yakıt tüketmesinin etken olduğunu ifade ederken; Mercedes markasının da kalitesine her zaman güvendiklerini ifade etti.

 

İlkem Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bayraktaroğlu; “Türkiye’nin en büyük kaliteli okulları olan Doğa Kolejleri ile çalışıyoruz. Taşıma hizmetimiz, birçok firma ve okul tarafından en doğru taşıma modeli olarak gösteriliyor. Tabi ki bu noktaya gelene kadar çok uğraştık ve çaba sarf ettik. Bundan sonrada aynı hizmet anlayışı ve kaliteden vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz. Örnek firma olarak gösterilmekten çok mutluyuz.” diyerek sözlerine son verdi.