ilkem turizm
Tanıtım İnsert E-Bülten Öneri ve Talep Formu
İletişim
Hizmet Talep Formu
Araç Basvuru Formu
 
 Basında İlkem Turizm
Zümre’nin gündemi tahtid ve Gebze
30.05.2011
Tüm Haberler

16. No.lu Servis Taşımacılığı Meslek Komitesi Zümre Toplantısı, İstanbul Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Zümrenin gündemini ise tahdit, Servisçilerin belgelendirilmesi ve İstanbullu servisçilerin Gebze’de yaşadığı sorunlar oluşturdu.

İstanbul Ticaret Odası Meclis salonunda düzenlenen “16. No’lu Servis Taşımacılığı Meslek Komitesi Zümre Toplantısı”nda, “Okul ve Personel Taşımacılığında Sektörel Gelişmeler” konu alındı. 16 No.lu Meslek Komitesi Başkanı Erol Uyanık’ın oturum başkanlığı yaptığı zümre toplantısında; İstanbul Taşımacılar Birliği (İSTAB) Hakan Orduhan,16 No.lu Meclis Komitesi Meclis Üyeleri, Ali Bayraktaroğlu, Turgay Gül, Suat Sarı ve Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Sekreteri (TOF) Nusret Ertürk konuşma yaptı. Toplantıya servis çalışanları büyük ilgi gösterdi.

Daha uzun sözleşmeler gelecek

İTO 16. No’lu Meclis Üyesi Ali Bayraktaroğlu da yeni dönem öncesinde okul sözleşmeleri ile ilgili önemli gelişmeler olacağını söylerken, öğrenci servisi yapanların 12 ay vergi ödemesine rağmen 8.5 ay Pazar kazandığını, yaz tatili boyunca da çalışabilmeleri için gerekli düzenlemeleri yapması gerektiğini ifade etti. Bayraktaroğlu, bu yıldan itibaren okul sözleşmelerinin daha uzun vadeli olabileceğinin sinyali verdi. Bayraktaroğlu şöyle konuştu: “Bundan sonra memnuniyet anketine göre sözleşmeler yenilenecek. Servis komisyonu yapılan anketten iyi sonuç alan servisçilerle sözleşmesini yenileyecek. Bu da servis sözleşmelerinin uzamasını sağlayacak. Şu ana kadar 1 yıldan uzun servis sözleşmesi olmuyordu. Yaptığımız yatırıma da harcadığımız para ya değmiyordu. Sözleşmelerin uzaması sektörün işine gelecek.”

 
   
 
 
Yahya Kemal Mahallesi Okul Sokak No:9 K:4 - Kağıthane/İSTANBUL
Tel: 0212 295 70 60 pbx - Faks: 0212 294 59 69