ilkem turizm
Tanıtım İnsert E-Bülten Öneri ve Talep Formu
İletişim
Hizmet Talep Formu
Araç Basvuru Formu
 
 Basında İlkem Turizm
İSTAB servisçilerin isteklerini Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu’ya iletti
31.05.2011
Tüm Haberler

Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği(İSTAB)’ı Beşiktaş’ta bulunan dernek binasında ziyaret etti. İSTAB, servisçilerin yasalarda beklediği değişiklikleri Kuzu’ya iletti.

Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği(İSTAB)’ni ziyaret ederek servisçilerin isteklerini ve sorunlarını dinledi. İSTAB Başkanı Hakan Orduhan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette; servisçinin belgelendirilmesi, tahdit, kademeli saat uygulaması ve trafik akademisi projesi gündeme geldi.


Türk servis sektörünün dünyanın her yerine servis taşımacılığı yapacak kapasite ve nitelikte olduğunu belirten İSTAB Başkanı Hakan Orduhan, İstanbullu servisçinin Gebze’ye giremediğini bir kez de Kuzu’ya anlattı. Orduhan” Biz Dünya’nın diğer bir ülkesinde taşımaya gidiyoruz. Fakat İstanbul’dan Gebze’ye gidemiyoruz. Gebze’de engelle karşılaşıyoruz” diyerek bu sorunun çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

İstanbul içerisinde 50 bin servis aracı ve 200 bin kişiden bahsettiklerini belirten Orduhan; ”Biz sorunların bir anda çözülmesini zaten beklemiyoruz. Ama inatla, sabırla, istikrarla ve düzenli olarak bunun peşinden giderek oluncaya kadar bu mücadeleyi vereceğiz” dedi.

Kuzu ziyaretten sorunları ve çözüm önerilerini içeren dosya ile ayrılırken, İSTAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bayraktaroğlu Burhan Kuzu’ya plaket takdim etti.
Oya KAYA
www.tasimacilar.com
31.05.2011 / 15:40
 
   
 
 
Yahya Kemal Mahallesi Okul Sokak No:9 K:4 - Kağıthane/İSTANBUL
Tel: 0212 295 70 60 pbx - Faks: 0212 294 59 69