Faydalı BilgilerOkul servislerinin arka kısmında bulunan DUR ışığı ne anlama gelir?

24 Eylül 2019by ajans

Öğrenci taşımacılığı yönetmeliği gereği tüm servis araçlarında “OKUL TAŞITI” yazısı mutlaka bulunmalıdır. Okul servis aracının arkasında, öğrencilerin iniş ve binişleri sırasında yakılmak üzere en az 30 cm çapında kırmızı ışık veren bir lamba bulunmalı ve bu lambanın yakılması halinde üzerinde siyah renkte büyük harflerle “DUR” yazısı okunacak şekilde tesis edilmiş olmalı, lambanın yakılıp söndürülmesi tertibatı fren lambaları ile ayrı olmalıdır.

Peki bu DUR lambası ne anlama geliyor?

Eğer trafikte takip ettiğiniz okul taşıtı durmuş ve “DUR” lambası da yanmış ise okul taşıtı öğrenci indiriyor ya da öğrenci alıyor olabilir bu esnada okul taşıtını sağ ya da sol tarafından geçmek  öğrencilerin aniden yola çıkabileceği ve olası kazaları önlemek için yasaktır. Öğrenci servis aracının arka kısmında bulunan DUR ışığı söndüğünde aracınızla trafik kuralları çerçevesinde öğrenci taşıtını geçebilirsiniz.

 

 

 

 

İlkem Turizm A.Ş.Hakkımızda

1992 yılından itibaren müşteri memnuniyetini esas alarak, ideallerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda Öğrenci ve Personel Taşımacılığı’ nda kaliteli bir hizmet veriyoruz.

SürücülüAraç Kiralama

ARAÇ SOR

Müşteri Hizmetleri

0212 295 70 60

transfer hizmetleri

TransferSeyahat Hizmetleri

SEYAHAT HİZMETLERİ