BasınHaberlerSektörelOkulmag Dergisi’ nin ilk sayısında İlkem Turizm Var

12 Aralık 2017by admin

Her aile gözbebeği çocuğunun en iyi koşullarda okuldan eve evden okula taşınmasını ister. Öğrenci taşımacılığının önde gelen markalarından İlkem Tur Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bayraktaroğlu ile bu çok hassas işi ve İlkem’in yarattığı farkları konuştuk.

İlkem Tur ne zaman kuruldu?

İlkeli taşımacılık sağlamak adına “İLKEM” sloganı ile altını çizdiğimiz markamız, 2002 yılında kurulmuş olmasıyla birlikte toplamda 25 yıllık deneyime sahiptir. 25 yıldır sektörümüzün standartlarını yükseltmek için çaba sarf ediyoruz. Öğrenci ve personel taşımacılığı alanında faaliyet gösteren İlkem, en yeni gelişmeleri takip ederek ve ileri teknolojileri kullanarak müşterilerine taşıma kalitesini en yüksek standartlarda sağlıyor.

Öğrenci taşımacılığında iyi tanınan bir marka olduğunuzu biliyoruz. Bu konuma nasıl ulaştınız?

Hayatımızdaki en önemli varlıklarımız olan çocuklarımızın güvenliği ve konforu için daima en güvenli, en son teknolojik araçlarla hizmet verdik ve vermeyi de sürdürüyoruz. İlkem Tur olarak bizim anlayışımız her zaman “Sınırsız hizmet anlayışı ve koşulsuz veli memnuniyeti” olmuştur. Özellikle öğrenci taşımacılığında Türkiye’nin en tecrübeli ve en güvenilir taşıma firması olarak öne çıkan pek çok özelliğimizden söz edebiliriz. Araçlarımızı maksimum beş yaşına kadar kullanıp değiştirmemiz bunlardan sadece bir tanesidir.

Diğer özellikler neler?

Asıl önemlisi insan kaynağına yaptığımız yatırımdır. İlkem’de sürücü olabilmek hem çok zordur hem de çok prestijlidir. Sürücülerimiz SRC belgesi, sabıka kaydı, sağlık raporu birçok elemeden ve iş güvenliği başta olmak üzere birçok eğitimden geçerek göreve başlayabilirler. Rehberlerimiz, düzenli eğitimler alarak taşıma modeline entegre olan ve uzun yıllar bu işi yapmış, deneyimli kişilerden oluşuyor. Şirket bünyemizde tam zamanlı çalışan İSG ekibimiz tüm araçlarımızın risk değerlendirme raporlarını hazırlayarak, sürücü ve rehber kadromuzun düzenli olarak iş güvenliği, ilk yardım vb. konularda eğitim almalarını sağlıyor.

TAM GÜVENLİ ARAÇLAR Servis araçlarınızda teknoloji kullanımı ile bilgi verir misiniz?

Portföyümüzde bulunan tüm araçlarda, öğrencimizin içerisinde bulunduğu aracın hız, mesafe, konum bilgilerinin anlık izlenebildiği araç takip sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde velimiz ilgili bilgilere anlık olarak ulaşabiliyor, dilerse aracın evine yaklaştığı bilgisini SMS olarak da alabiliyor.

Araçlarınızın güvenliği konusundaki yaklaşımınızla ilgili neler söyleyebilirsiniz?

İlkem Tur olarak 2017 sonbaharı itibarıyla toplam 2 bin 200 aracımızla 10 bin öğrencimize ve birçok kurumsal şirkete taşımacılık hizmeti veriyoruz. İnsan taşımacılığında yüksek kalite ve tam güven olmazsa olmaz ilkelerdir. Bu doğrultuda piyasanın en prestijli markaları ile çalışıyor, orijinal üst yapılı araçları kullanıyoruz.

Filomuzda yer alan araçlarımızın güvenlik materyalleri eksiksizdir ve her bir aracımız ABS, ADL ve ASR güvenlik donanımlarına sahiptir. Tüm koltuklarımızda bulunan emniyet kemerleri ve öğrencilerimizin açamayacağı şekilde çalışan otomatik kapı sistemimiz güvenlik sistemimizin temel unsurlarıdır. Filomuzda bulunan GSM telefonlar ve araç kitleri, araçlar arasında ve merkezle iletişimi sağlar. Ayrıca araçlarımıza üç farklı şekilde sigorta yaptırıyor, öğrencimize ait koltuk sigortasının en yüksek primlerden ödenmesini sağlıyoruz.

MEMNUNİYET ORANI ÇOK YÜKSEK Müşterilerinizden gelen yansımalardan söz eder misiniz?

Öğrenci taşımacılığında ülkemizin en büyük okulları İlkem’i tercih etmişlerdir. Bu teveccüh,

markamıza ve taşımacılık kalitemize duyulan güvenin yansımasıdır ama biz bununla yetinmeyiz, her yıl kendimizi test edebilmek adına memnuniyet anketleri de düzenleriz. Bu anketlerin ortaya koyduğu ve ulaşmanın çok zor olduğu yüzde 90 düzeyindeki memnuniyet oranları, İlkem olarak doğru yolda ilerlediğimizin teyididir ve markamızı daha da geliştirerek daha iyi hizmet vermek adına bizi teşvik eder.

Bizimle çalışmayı tercih eden okullara 25 yıllık bilgi, beceri ve birikimlerimizi yansıttığımızda velilerin, öğrencilerin ve okul yönetiminin takdirini toplamanın bizi son derece mutlu ettiğini de özellikle vurgulamak isteriz.